Provoz během svátků: Svoz i na Štědrý den, sběrné dvory budou uzavřeny

Provoz během svátků: Svoz i na Štědrý den, sběrné dvory budou uzavřeny

Poslední dny v roce každoročně přinášejí řadu změn, výjimkou nejsou ani činnosti zajišťované Technickými službami Zlín. Obyvatelé města musejí počítat například s uzavřením sběrných dvorů, jiný bude i systém svozu komunálního odpadu. Ve většině lokalit se svozový den posune o jeden den.

Dopoledne v úterý 24. prosince, tedy na Štědrý den, bude probíhat svoz směsného komunálního odpadu beze změny. Tam, kde jsou popelnice sváženy během roku v úterý v odpoledních hodinách, tam proběhne svoz odpadu ve středu 25. prosince dopoledne. To znamená posunutí odpolední části svozového dne z úterý odpoledne na středu dopoledne. Pro nádoby svážené během roku ve středu platí v 52. týdnu přesun svozového dne na čtvrtek 26. 12. 2019.

Ve čtvrtek 26. prosince tedy bude probíhat svoz směsného komunálního odpadu přesunutý ze středy a o jeden den se následně posouvají svozové dny až do soboty 28. prosince, kdy budou sváženy páteční rajony.

V pondělí 30. a v úterý 31. prosince bude probíhat svoz odpadu beze změny. Ve středu na Nový rok odpad nebude svážen a od čtvrtka 2. ledna, kdy bude svážen odpad z 1. ledna bude i v 1. týdnu 2020 posunut svoz odpadu o jeden den, a to až do soboty 4. ledna, kdy budou sváženy páteční rajony. 

„V rámci svozu odpadu bude prováděn i mimořádný odvoz jak směsného komunálního odpadu, tak tříděného odpadu zejména z oblastí vyšší koncentrace obyvatel, tedy například sídlišť, v blízkosti bytových domů a podobně. Apelujeme na všechny řidiče parkujících vozidel, aby neodstavovali svá vozidla před stanovišti kontejnerů a tříděného odpadu a umožnili tak osádkám svozových vozidel bezproblémový přístup k odpadovým nádobám,“ říká Jiří Balajka, vedoucí provozního útvaru Technických služeb Zlín. 

Sběrné dvory, skládka

Pokud jde o sběrné dvory, pak všechny čtyři areály budou zcela uzavřeny ve dnech 24., 25. a 26. prosince. V pátek 27. prosince a v sobotu 28. prosince budou dvory v běžném režimu. Další změnou je 1. leden, kdy budou opět všechny dvoru uzavřeny. Na tři sváteční dny, tedy od 24. do 26. prosince se uzavře také skládka Suchý důl – otevřena budou pouze pro svozové vozy Technických služeb Zlín. Zcela zavřeno pak bude i 1. ledna.