Parkování ve Zlíně


   

VE ZLÍNĚ LZE NYNÍ ZAPLATIT PARKOVNÉ JEŠTĚ JEDNODUŠEJI

Jednou z variant, jak ve Zlíně pohodlně zaplatit parkovné za vaše vozidlo, je aplikace MPLA, která je občanům města dostupná od října roku 2021. Počínaje dnešním dnem však mohou lidé pro parkování využít také novou službu Parkum.

Zapojení služby Parkum je dalším krokem k postupné digitalizaci důležitých a často užívaných služeb, které město Zlín svým občanům poskytuje. K dnešnímu dni probíhá již více než 60 % všech plateb za parkovné bezhotovostně, tento podíl navíc trvale roste. Nová služba Parkum by trend bezhotovostních plateb za parkování měla do budoucna ještě více posílit.

Výhodou služby Parkum je zejména to, že je dostupná také lidem, kteří si do telefonu nechtějí instalovat jakékoli aplikace, ukládat údaje o vozidlu, platebních kartách apod. Platby budou probíhat ve webovém rozhraní vašeho oblíbeného internetového prohlížeče.

„Doplněním další varianty elektronické platby chceme občanům města Zlína dopřát jednoduchou a pohodlnou možnost zaplatit parkování online a odkudkoli,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Michal Čížek.

Některými z výhod mobilní aplikace nebo online platby je např. automatická lokalizace. Při procesu platby se občanům zobrazí přesná pozice v oblasti placeného stání, a to včetně ceny za parkovné. Další výhodou je např. automatické ověřování zaplacení parkovného na základě vaší SPZ či v případě Parkum bezpečné platby, které zajišťuje česká platební brána Pays.cz. Parkum aktuálně funguje v několika městech, například v Brně, Olomouci, Špindlerově Mlýně či Frýdku-Místku. Více informací občané naleznou na webových stránkách www.parkum.cz.


VE ZLÍNĚ ZAPLATÍTE PARKOVNÉ NA 3 KLIKNUTÍ!

Služba MPLA je komfortní a bezpečný způsob bezhotovostní platby za parkování na ulici, na parkovištích i v garážích. Jedná se o nejrychlejší bezhotovostní platbu parkovného. Bez hledání parkovacího automatu a drobných po kapsách. S možností kdykoliv a odkudkoliv si parkovací dobu prodloužit. Stačí několik kliknutí a parkovací automat budete mít v mobilu, tabletu nebo počítači. 

Služba MPLA je uživatelsky jednoduchá a přívětivá. Jedná se o nejrozšířenější službu tohoto typu v ČR, více než 20.000 transakcí/den. Díky službě MPLA můžete platit platební kartou MasterCard a Visa, palivovými kartami CCS a Axigon (Shell Cards, Euro Oil), kartou MPLA, Twisto kartou nebo lze využít jednorázové platby prostřednictvím Google Pay a Apple Pay

Stejnou aplikaci na platbu parkovného můžete použít v zónách placeného stání nejen ve Zlíně, ale také v  Brně, Praze, Olomouci, Liberci, Pardubicích, Kolíně, Kosmonosech, Mladé Boleslavi, Litomyšli, Kroměříži, Příbrami, Vrchlabí, Rychnově nad Kněžnou, Vyškově, Jeseníku, Mnichově Hradišti, České Třebové, Litoměřicích, Písku, Svitavách a Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi .