Do Barum Czech Rally Zlín zasáhnou také posádky technických služeb

Do Barum Czech Rally Zlín zasáhnou také posádky technických služeb

Start, noční rychlostní zkouška, slavnostní vyhlášení, pestrý doprovodný program. Zlín se opět stane na tři dny hlavním městem rally sportu. Automobilový svátek zároveň ovšem zároveň představuje pro město zvýšenou zátěž, především v podobě desítek tisíc návštěvníků. Technické služby Zlín tak tradičně nasadí velké množství techniky i lidí s cílem udržet ve město pořádek. 

Strojní i ruční čištění a vývoz odpadkových košů či kontejnerů. To bude hlavní náplň činnosti technických služeb v souvislosti s rally. „Strojní čištění se týká především trasy rychlostní zkoušky a přilehlých ploch, ruční úklid pak budeme provádět na náměstí, okolních ulicích a parcích,“ přidává podrobnosti ředitel Technických služeb Zlín Jakub Černoch.

Do seznamu činností, které souvisejí s automobilovou soutěží, ale patří i mnoho dalších položek. Jde například o pronájem parkovišť, osvětlení vybraných prostor, pronájem svislého dopravního značení i vysokozdvižných plošin a podobně. Celkové náklady na zabezpečení všech požadovaných služeb činí 267 000 korun. Stejně jako v minulých letech je hradí pořadatel Barum Czech Rally Zlín.