Letošní oslavy 30 let Technických služeb Zlín odstartují na Den Země

Letošní oslavy 30 let Technických služeb Zlín odstartují na Den Země

Technické služby Zlín letos slaví důležité jubileum, a to 30 let od založení. A jak lépe toto výročí odstartovat než v duchu ochrany naší planety, Dnem Země, který se uskuteční 22. dubna na zlínském náměstí Míru?

Společnost zde bude vystavovat techniku, kterou využívá např. k odvozu odpadu a čištění města. Zlíňané si ji budou moci důkladně prohlédnout a, v případě zájmu, vyzpovídat pracovníky společnosti a zjistit tak zajímavé detaily nejen o samotných strojích, ale i o činnostech, díky kterým je Zlín každý den čistší.

Lidé zde rovněž naleznou stánek s propagačními předměty. Možná nejzajímavější však bude pro malé i velké návštěvníky této akce ukázka různých druhů materiálů, které jsou výstupem z činností Technických služeb Zlín, např. kompost, balíky vytříděných materiálů, štěpka ze zpracování nábytku apod. Bude zde také navezen komunální odpad ze skládky odpadů Suchý důl, který projde před zraky zájemců důkladným rozborem. Lidé tak zjistí, co bývá nejčastěji obsahem popelnic, a mohou se o produkovaném odpadu dozvědět mnoho nových informací.

Akce bude probíhat ve spolupráci s Odborem životního prostřední statutárního města Zlína v časovém rozmezí od 9 do 15 hodin. 15. června pak na Den Země naváže další velká akce Technických služeb Zlín, a to Den otevřených bran, v rámci kterého se budou moci občané mj. podívat na skládku odpadů Suchý důl a kompletně si projít areál Technických služeb Zlín v Loukách, kde je na několika stanovištích přivítají zaměstnanci společnosti.