Město Zlín dá svým občanům k dispozici 1 000 tun kvalitního kompostu

Město Zlín dá svým občanům k dispozici 1 000 tun kvalitního kompostu

Díky úspěšnému rozšíření svozu bioodpadu, ke kterému v několika nových lokalitách města Zlína došlo v minulém roce, může nyní vedení města Zlína prostřednictvím Technických služeb Zlín Zlíňanům nabídnout k odběru zhruba 1 000 tun kvalitního kompostu, se kterým zahrady jen pokvetou.

„Na rozdíl od běžného režimu odběru, pro který platí určité limity a pravidla, je nyní kompost dostupný zcela zdarma v libovolném množství. Před areál skládky odpadů Suchý důl budou vystaveny speciální kontejnery, které budou kompostem dle potřeby průběžně doplňovány, tuto službu však nelze garantovat. Obvyklé středeční a sobotní výdeje budou rovněž zachovány,“ uvedl náměstek primátora města Zlína pro oblast životního prostředí Vojtěch Volf a doplnil: „Tímto krokem chceme občanům města vyjít co nejvíce vstříc, počasí nám totiž konečně začíná přát. Díky pravidelné certifikaci lze kompost využít jako kvalitní hnojivo s garancí složení. Pro odběr lidem postačí lopatka či jiné nářadí, neboť nebude volně k dispozici.“

Novou technologií vybavená kompostárna Technických služeb Zlín produkuje vysoce kvalitní organické hnojivo, které splňuje jak chemické a fyzikální požadavky, tak i limity pro rizikové prvky. Vyvážený obsah živin, spolu s příznivou hodnotou pH, činí tento kompost vhodným pro použití v zahrádkách. Pomáhá zlepšovat strukturu půdy, podporuje zdravý růst rostlin a poskytuje jim živiny.

Kompost si lze svépomocí odebrat kdykoli, tato možnost platí do odvolání / vyčerpání dostupných kapacit.