4.1.2018 / Sběr vánočních stromků od 6.1.2018

Od soboty 6. ledna do konce února mohou občané Zlína odložit vánoční stromky vedle černé nádoby na směsný komunální odpad... Číst dále »

18.12.2017 / Nefunkční světelná signalizace u Terna (Louky)

Křižovatka je po dopravní nehodě nefunkční. Vzhledem k poškození rozváděče řízení křižovatky je termín realizace opravy... Číst dále »

18.12.2017 / Omezení provozu skládky Suchý důl 20.12.2017

Dne 20.12.2017 od 14:00 bude skládka z provozních důvodů pro veřejnost uzavřena. Děkujeme za pochopení. Jiří Mahel 770 119... Číst dále »

Všechny aktuality »

Omezení prašnosti


Název realizovaného projektu: „Omezení prašnosti z plošných zdrojů ve vybraných lokalitách města Zlína“

Od měsíce května t. r. provozují TS Zlín nový chodníkový zametací stroj. Tento úklidový mechanismus byl pořízen na základě podpory ze SFŽP v rámci OPŽP k dosažení co nejlepší kvality ovzduší. Zametací stroj dodala na základě veřejné zakázky fa HANES. Hlavním cílem projektu je snížení znečištění ovzduší prachem a udržení co nejnižších imisních koncentrací ostatních znečišťujících látek ve městě Zlín.

logo operačního programu
Zametací stroj


Upozorňujeme občany, že již začalo blokové čištění komunikací a přilehlých parkovišť.

V souladu se zákonem je dopravní značení v dané lokalitě umístěno vždy týden před zahájením čištění. Je to zónové značení, čili neruší ho křižovatka, ale až odpovídající značka konec zóny! Bohužel, mnoho řidičů zůstává s vozidly na parkovištích a jsou následně pokutováni městskou policií.

Věnujte tomu, prosím, pozornost, ať těmto nepříjemnostem předejdete.

Seznam ulic a termínů blokového čištění v PDF.
Seznam ulic a termínů blokového čištění v XLSX.
Mapová příloha je zde.