17.4.2018 / Sobotní svozy pokračují

Dne 21. 4. 2018 se uskuteční tradiční mobilní svoz odpadu, spolu s objemnými a biologickými odpady budou sbírány i... Číst dále »

4.4.2018 / Mobilní svozy začínají

Přistavení velkoobjemových kontejnerů na BIOODPAD (Jaroslavice a Kudlov) Zlín - Město Zlín rozšiřuje od dubna 2018 separaci... Číst dále »

28.3.2018 / Velikonoční svátky: změna svozu odpadu

Upozorňujeme na změnu termínu svozu v souvislosti s velikonočními svátky. Na Velký pátek zajistí pracovníci Technických služeb... Číst dále »

Všechny aktuality »

Omezení prašnosti


Název realizovaného projektu: „Omezení prašnosti z plošných zdrojů ve vybraných lokalitách města Zlína“

Od měsíce května t. r. provozují TS Zlín nový chodníkový zametací stroj. Tento úklidový mechanismus byl pořízen na základě podpory ze SFŽP v rámci OPŽP k dosažení co nejlepší kvality ovzduší. Zametací stroj dodala na základě veřejné zakázky fa HANES. Hlavním cílem projektu je snížení znečištění ovzduší prachem a udržení co nejnižších imisních koncentrací ostatních znečišťujících látek ve městě Zlín.

logo operačního programu
Zametací stroj


Upozorňujeme občany, že již začalo blokové čištění komunikací a přilehlých parkovišť.

V souladu se zákonem je dopravní značení v dané lokalitě umístěno vždy týden před zahájením čištění. Je to zónové značení, čili neruší ho křižovatka, ale až odpovídající značka konec zóny! Bohužel, mnoho řidičů zůstává s vozidly na parkovištích a jsou následně pokutováni městskou policií.

Věnujte tomu, prosím, pozornost, ať těmto nepříjemnostem předejdete.

Seznam ulic a termínů blokového čištění v PDF.
Seznam ulic a termínů blokového čištění v XLSX.
Mapová příloha je zde.