17.4.2018 / Sobotní svozy pokračují

Dne 21. 4. 2018 se uskuteční tradiční mobilní svoz odpadu, spolu s objemnými a biologickými odpady budou sbírány i... Číst dále »

4.4.2018 / Mobilní svozy začínají

Přistavení velkoobjemových kontejnerů na BIOODPAD (Jaroslavice a Kudlov) Zlín - Město Zlín rozšiřuje od dubna 2018 separaci... Číst dále »

28.3.2018 / Velikonoční svátky: změna svozu odpadu

Upozorňujeme na změnu termínu svozu v souvislosti s velikonočními svátky. Na Velký pátek zajistí pracovníci Technických služeb... Číst dále »

Všechny aktuality »

Dotřiďovací linka


Třídění odpadů ve městě Zlíně a v integrovaných částech Zlína provádíme již od roku 1993. Využitelné složky komunálního odpadu se třídí do nádob na papír, plasty, bílé a barevné sklo.

Sesbíraný odpad je pak dotříďován a zpracován na třídící lince v areálu Technických služeb Zlín, s.r.o. ve Zlíně Loukách. Sáčkový svoz plastů je realizován pro občany ve vybraných městských částech a svážen 1x měsíčně od dubna do října.Občané tak mají větší možnost separace a nemusí tříděný odpad skladovat doma. Vytříděný odpad je dodáván jednotlivým zpracovatelům těchto surovin.

1Upozorňujeme občany, že již začalo blokové čištění komunikací a přilehlých parkovišť.

V souladu se zákonem je dopravní značení v dané lokalitě umístěno vždy týden před zahájením čištění. Je to zónové značení, čili neruší ho křižovatka, ale až odpovídající značka konec zóny! Bohužel, mnoho řidičů zůstává s vozidly na parkovištích a jsou následně pokutováni městskou policií.

Věnujte tomu, prosím, pozornost, ať těmto nepříjemnostem předejdete.

Seznam ulic a termínů blokového čištění v PDF.
Seznam ulic a termínů blokového čištění v XLSX.
Mapová příloha je zde.