13.12.2017 / Provozní doby o vánočních a novoročních svátcích

Jako každoročně i letos upřesňujeme provozní dobu na našich pracovištích, sloužících veřejnosti. Provozní doba skládky... Číst dále »

5.12.2017 / Změna provozní doby skládky Suchý důl

Z provozních důvodů v době od 11.12.2017 do 28.2.2018 dochází ke změně pracovní doby pro veřejnost. Pondělí až pátek 7:00 –... Číst dále »

1.12.2017 / Oznámení pro odběratele posypových materiálů

S platností od 1.12.2017 bude probíhat odběr posypových materiálů pouze v pracovní dobu od 6:00 do 14:00 h. Po 14 hodině nebude... Číst dále »

Všechny aktuality »

Dotřiďovací linka


Třídění odpadů ve městě Zlíně a v integrovaných částech Zlína provádíme již od roku 1993. Využitelné složky komunálního odpadu se třídí do nádob na papír, plasty, bílé a barevné sklo.

Sesbíraný odpad je pak dotříďován a zpracován na třídící lince v areálu Technických služeb Zlín, s.r.o. ve Zlíně Loukách. Sáčkový svoz plastů je realizován pro občany ve vybraných městských částech a svážen 1x měsíčně od dubna do října.Občané tak mají větší možnost separace a nemusí tříděný odpad skladovat doma. Vytříděný odpad je dodáván jednotlivým zpracovatelům těchto surovin.

1Upozorňujeme občany, že již začalo blokové čištění komunikací a přilehlých parkovišť.

V souladu se zákonem je dopravní značení v dané lokalitě umístěno vždy týden před zahájením čištění. Je to zónové značení, čili neruší ho křižovatka, ale až odpovídající značka konec zóny! Bohužel, mnoho řidičů zůstává s vozidly na parkovištích a jsou následně pokutováni městskou policií.

Věnujte tomu, prosím, pozornost, ať těmto nepříjemnostem předejdete.

Seznam ulic a termínů blokového čištění v PDF.
Seznam ulic a termínů blokového čištění v XLSX.
Mapová příloha je zde.