3.7.2018 / Provoz o svátcích 5. a 6. července 2018

Upozorňujeme občany, že svoz odpadu ve dnech 5. (čtvrtek) - 7. (sobota) července probíhá jako obvykle, bez ohledu na... Číst dále »

1.6.2018 / Omezení výdeje popelnic občanům

Ve úterý dne 5.6.2018 v době od 10 do 14 h bude z technických důvodů uzavřen sklad a nebude možné vydávat popelnice pro... Číst dále »

2.5.2018 / Změna provozní doby skládky a výdeje kompostu

Dovolujeme si Vás upozornit, že od 2.5.2018 dochází k úpravě provozní doby skládky takto: Příjem odpadů ve všední dny: 7:00 -... Číst dále »

Všechny aktuality »

Dotřiďovací linka


Třídění odpadů ve městě Zlíně a v integrovaných částech Zlína provádíme již od roku 1993. Využitelné složky komunálního odpadu se třídí do nádob na papír, plasty, bílé a barevné sklo.

Sesbíraný odpad je pak dotříďován a zpracován na třídící lince v areálu Technických služeb Zlín, s.r.o. ve Zlíně Loukách. Sáčkový svoz plastů je realizován pro občany ve vybraných městských částech a svážen 1x měsíčně od dubna do října.Občané tak mají větší možnost separace a nemusí tříděný odpad skladovat doma. Vytříděný odpad je dodáván jednotlivým zpracovatelům těchto surovin.

1Upozorňujeme občany, že již začalo blokové čištění komunikací a přilehlých parkovišť.

V souladu se zákonem je dopravní značení v dané lokalitě umístěno vždy týden před zahájením čištění. Je to zónové značení, čili neruší ho křižovatka, ale až odpovídající značka konec zóny! Bohužel, mnoho řidičů zůstává s vozidly na parkovištích a jsou následně pokutováni městskou policií.

Věnujte tomu, prosím, pozornost, ať těmto nepříjemnostem předejdete.

Seznam ulic a termínů blokového čištění v PDF.
Seznam ulic a termínů blokového čištění v XLSX.
Mapová příloha je zde.