19.5.2017 / Změna sobotní provozní doby skládky

Vážení, dovolujeme si Vás upozornit, že od 1. 6. 2017 se upravuje provozní doba skládky Suchý důl o sobotách takto: 7:30 -... Číst dále »

5.5.2017 / Uzavření skládky v úterý dne 16.5.2017

Technické služby Zlín s.r.o. oznamují, že v úterý 16. 5. 2017 v době od 7:00 do 13:00 bude z technických důvodů pro veřejnost ... Číst dále »

27.4.2017 / Svoz ve dnech 1. a 8. května 2017 beze změny

Technické služby Zlín, s.r.o. a Technické služby Zlínsko s.r.o. upozorňují, že občanské svozy komunálního a tříděného... Číst dále »

Všechny aktuality »

Změna sobotní provozní doby skládky

Vážení,
dovolujeme si Vás upozornit, že od 1. 6. 2017 se upravuje provozní doba skládky Suchý důl o sobotách takto:
7:30 – 9:00
9:00 – 9:15 přestávka
9:15 – 11:00
11:00 – 11:15 přestávka
11:15 – 12:30

Uzavření skládky v úterý dne 16.5.2017

Technické služby Zlín s.r.o. oznamují, že v úterý 16. 5. 2017 v době od 7:00 do 13:00 bude z technických důvodů pro veřejnost uzavřena skládka Suchý důl.

Jiří Mahel
vedoucí skládky

Svoz ve dnech 1. a 8. května 2017 beze změny

Technické služby Zlín, s.r.o. a Technické služby Zlínsko s.r.o. upozorňují, že občanské svozy komunálního a tříděného odpadu proběhnou jak 1. května tak i 8. května beze změny termínu.

Provozní doby o Velikonocích

Technické služby omezí v průběhu velikonočních svátků provoz
Pátek 14. dubna 2017
• odvoz komunálního odpadu bude probíhat podle pravidelného harmonogramu,
• sběrné dvory i skládka Suchý důl budou uzavřeny,
• veřejná WC a tržiště Pod Kaštany mimo provoz.
Sobota 15. dubna 2017
• sběrné dvory a skládka Suchý důl běžný provoz,
• veřejná WC běžný provoz,
• tržiště Pod Kaštany běžný provoz.
Neděle 16. dubna 2017
• veřejné WC náměstí Míru běžný provoz.
Pondělí 17. dubna 2017
• svoz komunálního ani tříděného odpadu neproběhne,
• harmonogram svozu komunálního odpadu bude celý týden posunut o jeden den, to znamená pondělní svozy jsou posunuty na úterý atd. až do soboty 22. 4. 2017, kdy bude nahrazen páteční svoz odpadu,
• sběrné dvory a skládka Suchý důl mimo provoz,
• veřejná WC a tržiště Pod kaštany mimo provoz.

Jakub Černoch
ředitel

4. dubna 2017 zahajujeme blokové čištění

Podrobnosti, tj. seznam ulic a termínů najdete zde.
Upozorňujeme na to, že některé ulice jsou čištěny po úsecích. Pro dopravní značení jsou použity zónové značky IZ 8a – Zóna s dopravním omezením. Konec zóny je vyznačen značkou IZ 8b – Konec zóny s dopravním omezením.

Prodej nákladních vozidel

V současné době nabízíme k odprodeji 3 nákladní vozidla. Podrobnosti jsou uvedeny zde. Lhůta pro předložení nabídky se stanovuje do 31. 3. 2017 12:00 hodin.

Změna provozní doby sběrných dvorů od 1.4.2017

Upozorňujeme, že od 1.4.2017 se mění provozní doba sběrných dvorů ze zimní na letní. Podrobnosti naleznete v sekci Odpady ->Ukládání odpadů -> Sběrné dvory.

Svoz komunálního odpadu ze samot a pasek

Silné sněžení znemožnilo v minulém týdnu svoz s tzv. obtížně dostupných míst. Některé přístupové komunikace k těmto lokalitám, které nejsou udržovány Technickými službami, jsou díky silné sněhové vrstvě nesjízdné. Svoz proto bude zajištěn v příštím termínu v obvyklém čtrnáctidenním intervalu, tedy 16. a 17. února. Pracovníci Technických služeb v tomto případě odstraní také odpadky, uložené v pevných pytlích mimo nádoby na komunální odpad.

Město také letos zajistí sběr vánočních stromků

Odvoz vánočních stromků zajistí i v letošním roce Technické služby Zlín. Je však potřeba, aby lidé jehličnany zbavené ozdob, světelných řetězů a sladkostí odložili vedle černé nádoby na směsný komunální odpad nebo vedle barevných nádob, určených pro sběr plastů, papíru a skla.

„Není vhodné stromky řezat, lámat, sekat a vkládat do kontejnerů, stejně tak by se jedle, smrky či borovice neměly povalovat v ulicích nebo na dalších veřejných plochách,“ upřesnil Jakub Černoch, ředitel Technických služeb.

Veškeré stromky budou odvezeny odděleně od komunálního i tříděného odpadu. Dřevní hmota bude zpracována v kompostárně, případně z ní bude vyrobeno palivo ve fermentační lince. Stromky tak přinesou nejen radost z dárků, ale i užitek při dalším využití.

Technické služby budou zajišťovat sběr vánočních stromků až do konce měsíce února, celkem půjde dle odhadu až o 30 tun dřeva.

Uložení vánočních stromků:

IMG_8071ano

IMG_8080ano
IMG_8077ne
IMG_8083ne
IMG_8082ne
 

Vytrvalé sněžení ovlivní svoz komunálního odpadu

Díky dlouhodobému sněžení mohlo dojít ve čtvrtek 5. ledna v některých částech města Zlína, zejména v místních částech Kudlov, Jaroslavice a Velíková, k odložení termínu svozu komunálního odpadu. S ohledem na bezpečnost při provozu těžké svozové techniky není možné obsloužit všechny trasy v obvyklém režimu. To se týká také svozu s tzv. obtížně dostupných míst, který probíhá ve čtrnáctidenním intervalu.

Ve všech případech bude komunální odpad odvezen co nejdříve, nejpozději do 9. ledna. Z tohoto důvodu doporučujeme nevyvezené nádoby ponechat na místě určeném pro vývoz, případně se informovat přímo u pracovníků dispečinku Technických služeb Zlín na tel. čísle 577 111 431 o konkrétním termínu náhradního svozu.


Upozorňujeme občany, že již začalo blokové čištění komunikací a přilehlých parkovišť.

V souladu se zákonem je dopravní značení v dané lokalitě umístěno vždy týden před zahájením čištění. Je to zónové značení, čili neruší ho křižovatka, ale až odpovídající značka konec zóny! Bohužel, mnoho řidičů zůstává s vozidly na parkovištích a jsou následně pokutováni městskou policií.

Věnujte tomu, prosím, pozornost, ať těmto nepříjemnostem předejdete.

Seznam ulic a termínů blokového čištění v PDF.
Seznam ulic a termínů blokového čištění v XLSX.
Mapová příloha je zde.